Wirtualne biuro to również bezpieczeństwo. Dlaczego? Przeczytaj!

Wśród licznych zalet posiadania wirtualnego biura warto wymienić też bezpieczeństwo. Dlaczego? Odpowiedzi szukaj poniżej.

Duże firmy są chronione przed oszustwami czy nieuczciwością za pomocą wielu różnych instrumentów. Mniejsze muszą często myśleć o bezpieczeństwie na własną rękę. W dobie internetu pewne podstawowe środki ostrożności wielu wydają się nieistotne. Wysyłając czy zamawiając towary przez portale aukcyjne, podajemy obcym użytkownikom internetu adres. Podobnie, gdy podpisujemy umowy czy wykonujemy usługi. O ile można zwiększyć swój komfort, gdy cała służbowa korespondencja będzie obsługiwana z wirtualnego adresu? Nie ma wówczas żadnego ryzyka związanego z podawaniem adresu anonimowym przecież użytkownikom. To daje większy komfort, a w przypadku handlu cennymi towarami czy wykonywania usług z własnego domu, zwiększa też bezpieczeństwo.

Przesyłka? Na adres wirtualnego biura

Działa to również w drugą stronę. Nie tylko można wysłać coś komuś, podając jako adres zwrotny wirtualne biuro, zamiast własnego domu. Dodatkowo zamawiając przesyłkę, nie rozdajemy własnego adresu, tylko adres skrytki w biurze wirtualnym. Często zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, pojawiają się prośby o podanie adresu czy innych osobistych danych, z którymi nie czujemy się komfortowo. Posiadając wirtualne biuro, przedsiębiorca może podać taki adres wiedząc, że to nie jest miejsce, w którym śpi czy trzyma swoje cenne towary. W przypadku niektórych w grę wchodzą jeszcze bardziej prozaiczne czynniki.

Przesyłki przychodzące na adres wynajmowanego mieszkania czy domu dzielonego z krewnymi to nie zawsze dobry pomysł. Kradzieże, nieporozumienia – to niektóre rodzaje sytuacji, które mogą z tego wyniknąć. W bardziej ekstremalnej sytuacji młoda osoba prowadząca biznes mieszka w wynajmowanym mieszkaniu, którego właściciel po prostu nie życzy sobie, by listy przychodziły na ten adres lub nie wie nic o działalności zawodowej wynajmującego. Wtedy najlepiej będzie, gdy listy będą przychodzić gdzieś indziej.

Prestiżowa siedziba wymusza szacunek

Dodatkowym czynnikiem jest fakt, że sam fakt posiadania prestiżowej siedziby w imponującym biurowcu czy dobrej dzielnicy wymusza inny poziom szacunku, niż adres w podnajmowanej suterenie na przedmieściach. Warto wspomnieć też o tym, że w świecie rosnącej konkurencji zachowanie prawdziwego adresu w sekrecie może być dobrym pomysłem. Szczególnie w przypadku firm, które tworzą czy sprzedają innowacyjne produkty.

Gdy konkurenci będą znali jedynie adres wirtualnego biura, nie będą mogli najść siedziby firmy w celu zobaczenia procesu produkcji. Właściciel firmy uniknie też nieprzyjemnych czy nawet niebezpiecznych przesyłek. Jednocześnie konkurenci na widok prestiżowego adresu zmienią postrzeganie firmy i będą ją traktować poważniej, niż gdyby zobaczyli, że np. jest to firma domowa. Wszystko to sprawia, że przy zakładaniu firmy czy jednoosobowej działalności rozejrzenie się za odpowiednim wirtualnym biurem powinno być rzeczą, którą warto zrobić na samym początku.

Informacje dodatkowe 

Sprawdź tanie wirtualne biuro Warszawa – poznaj szczegóły pakietów zawierających usługi dodatkowe, takie jak obsługa korespondencji czy dedykowany numer telefonu.

Dodaj komentarz