Usuwanie wgnieceń w karoserii

Jak dobrze wiemy, wgniecenie w karoserii to bardzo nieprzyjemny defekt, który wszyscy chcemy ominąć. Wgniotka sprawia w końcu, że podczas sprzedaży wartość samochodu znacząco maleje, a dodatkowo wygląda on gorzej. Z tego też względu skupiliśmy się w tym wpisie na sposobach usuwania drobnych wgnieceń, które pozwolą ci szybko i tanio je usunąć.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania

Kierowcy bardzo często lekceważą wgniotki – nie wpływa ona w końcu na mechaniczny stan pojazdu, nie stanowi żadnego zagrożenia, a wizja pozostawienia auta w warsztacie na kilka dni i kosztowna naprawa blacharsko-lakiernicza zniechęca właścicieli aut.

Przejdźmy jednak do konkretów. Drobna naprawa blacharska bez lakierowania jest możliwa dzięki zastosowaniu techniki PDR, czyli Paintless Dent Repair. Istnieją dwa sposoby na naprawy blacharskie bez lakierowania: wypychanie i wyciąganie wgnieceń. Oba rozwiązania oferuje myjnia Wrocław – Os Car Detailing Studio.

Prostowanie bez lakierowania polega na wypychaniu blachy – na ogół w ten sposób usuwa się niewielkie wgniotki. Zdarza się jednak, że w niektórych przypadkach może to wymagać demontażu wybranych elementów samochodu. Sam proces wypychania odbywa się przy pomocy specjalnych narzędzi, dźwigni, którą precyzyjnie można wyrównać blachę. Jako że „masowanie” blachy uznawane jest za inwazyjny sposób naprawy wgniotek, powinno być one wykonane w doświadczonym warsztacie samochodowym.

Jeśli chodzi natomiast o wyciąganie wgnieceń bez lakierowania – istnieje szybka oraz przede wszystkim bezinwazyjna metoda „na klej”. Znajduje zastosowanie w sytuacjach, gdy nie można dotrzeć do wgniecenia od wewnętrznej strony lub gdy uszkodzeń jest tak dużo, że prostowanie jest nieopłacalne ze względów finansowych. Sam proces przebiega następująco – przy pomocy specjalnego kleju przykleja się zaczepy w miejscu wgniecenia. Zaczep ma kształt grzybka, dzięki czemu można następnie chwycić jego „główkę” i tym samym wyciągnąć wgniecenie. Metoda ta jest szybka i przez to często wykorzystywana w przypadku wgnieceń na dachu.

Dodaj komentarz