Ubezpieczenie Assistance, a laweta

Bardzo często przed podróżą obawiamy się tego, co może spotkać nas na drodze. Stąd też wielu z nas zastanawia się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia, które zapewnia wiele korzyści podczas jazdy. Jest to nie tylko komfort psychiczny, ponieważ ubezpieczenie zapewnia nam pomoc w naprawie, czy też sprowadzenie i zabezpieczenie naszego samochodu po kolizji lub awarii, gdy będziemy daleko od naszego miejsca zamieszkania.

Czym jest ubezpieczenie Assistance?

Assistance to dodatkowe ubezpieczenie samochodu, które wspiera kierowców, ale również pasażerów podczas jakiegokolwiek zdarzenia drogowego lub awarii samochodu. Oczywiście każde towarzystwo ubezpieczeniowe tworzy inny produkt, jednak za słowem assisatance zawsze kryje się pomoc. Może to być przede wszystkim naprawa samochodu na miejscu zdarzenia, pomoc w zabezpieczeniu miejsca kolizji, wypadku. Jest to niezwykle ważne dla bezpieczeństwa nie tylko poszkodowanych lub właściciela pojazdu, ale także dla innych użytkowników drogi.

Assistance w niektórych opcjach to również zapewnienie kierowcom i pasażerom transportu do domu lub pod wskazany adres, a nawet nocleg, jeśli jest to możliwe. Tego typu ubezpieczenie daje niezwykłą wygodę podczas długich wyjazdów, co jest niezwykle ważne szczególnie teraz, gdy rezygnujemy z transportu publicznego i linii lotniczych na rzecz poruszania się swoimi autami nawet poza granice naszego kraju. Assistance bardzo często oferuje również swoim klientom auto zastępcze na czas naprawy lub na kilka wybranych dni od zdarzenia.

Jak przekłada się to na holowanie auta?

Assistance jednak to w dużej mierze pomoc w sprowadzeniu unieruchomionego auta do miejsca zamieszkania właściciela, zaprzyjaźnionego warsztatu lub najbliższego miejsca naprawy. Jest to kluczowe w tego typu usłudze, ponieważ zabezpieczenie auta jest obowiązkiem ze względu na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Holowanie go do wybranego punktu uchroni samochód przed ewentualnym jeszcze większym zniszczeniem, a nawet kradzieżą. Tego typu produkt ubezpieczeniu zapewnia skorzystanie z pomocy profesjonalnych, wybranych firm zajmujących się holowaniem. Jest to między innymi pomoc drogowa Słubice, która od lat cieszy się swoją popularnością i kontraktami z licznymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, które jej zaufały. Przy okazji są to wykwalifikowani pracownicy pomocy drogowej z dużym doświadczeniem, którzy wiedzą dokładnie jak postępować w danej sytuacji, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki na drodze.

Dodaj komentarz