Torby ze skóry eleganckiej czy vintage – co wybrać na co dzień

Torby ze skóry eleganckiej czy vintage? Co wybrać na co dzień?

Decydując się na kupno torby ze skóry, musimy przemyśleć nie tylko zasadnicze kwestie, takie jak fason czy kolor dodatku, ale również styl w którego stronę chcemy przy wyborze iść. Kolejne elementy galanterii skórzanej dziś oferują nam zarówno dodatki bardzo eleganckie, jak i nieco bardziej swobodne. To od nas zależy, na co postawimy. A z racji tego, że torbę kupujemy, by używać jej na co dzień, najlepiej jest dopasować ją do gustu i stylu w którym nosimy się każdego dnia. 

Ten zależy oczywiście od wielu czynników. Bywa przecież, że wymuszają go na nas okoliczności – na przykład specyficzna praca. Zdarza się też, że bez względu na nią, możemy wybierać to, co aktualnie jest w modzie i po prostu nam się podoba. 

Klasyczna elegancja – torby męskie ze skóry w wersji glamour

Jeśli na co dzień pracujemy w banku, jako przedstawiciel handlowy, lekarz, adwokat czy urzędnik, okoliczności wymuszają na nas stosowny ubiór. Niekoniecznie garnitur, ale jednak nieco bardziej oficjalne stylizacje. W takim wypadku warto zdecydować się na pasującą do konkretnych elementów garderoby elegancką torbę męską. Oczywiście możemy kupić na przykład torbę na ramię. Jej nieco luźniejszy design przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zasad elegancji sprawia, że będzie dobrze prezentować się do koszuli i materiałowych spodni.

Kiedy sytuacja wymusza na nas chodzenie w garniturze, odpowiednim dodatkiem będzie z kolei skórzana teczka-aktówka lub neseser ze skóry. Gustowna rączka, klasyczne zapięcie i prosta forma dodatku tego rodzaju najlepiej sprawdza się w połączeniu z eleganckim strojem. Skórzana torba na ramię w tym akurat przypadku może nie zdać egzaminu.

Na czym polega styl vintage? Jakie są jego zasady?

Z kolei tak zwany styl vintage, to przede wszystkim nacisk na to, co stare. W grę wchodzą więc staromodne ubrania, które znajdziemy zarówno w szafach naszych babć, jak i w sklepach. Tak, dokładnie. Ponieważ vintage nie oznacza wcale tego, co jest zniszczone. Decyzja o tym, by sięgać po ubrania w przeszłości już noszone, musi być przemyślana. Nie chodzi bowiem o to, żeby nosić sprane lub nadszarpnięte zębem czasu dodatki. Sklepy bardzo często proponują nam fabrycznie nowe, lecz stylizowane na dawne czasy stroje, jak i elementy dodatkowe. Poza tym, nie warto łączyć takich stylizacji ze stylem glamour czy klasyczną elegancją. Lepiej skupić się w całości na akcentach retro lub sięgnąć po dodatki casualowe. Niezwykle ważna jest tu konsekwencja. I to nie tylko w łączeniu gatunkowo różnych dodatków. Chodzi również o zwrot ku przeszłym trendom z jednego okresu. 

Inną, choć równie ważną zasadą w stylu vintage jest nacisk na poszczególne elementy stylizacji. Przy tak wyrazistym stylu nie trzeba ubierać się od stóp do głów w rzeczy rodem z lat 60-tych. Wystarczy jeden, dwa dodatki. I nie muszą być to nawet mocne elementy. Przykuć uwagę można przecież retro kolczykami, osobliwym nakryciem głowy lub właśnie torbą vintage. 

Męska torba vintage dla wyluzowanych 

Torba męska vintage, stylizowana na dawne lata, to idealny wybór dla tych, którzy na co dzień noszą się na luzie. Jeśli więc do pracy chodzisz w jeansach i lubisz elementy garderoby nawiązujące do minionych lat – ten model spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Ciekawy, oryginalny design torby męskiej w retro stylu podkreślają delikatne przetarcia. Dzięki nim nabiera ona specyficznego wyrazu. Poza tym, dostępna jest w wielu wersjach kolorystycznych. Możemy zdecydować się zarówno na czarną torbę dla mężczyzn, torbę brązową lub szarą. Pamiętajmy przy tym o innych dodatkach, które będziemy dobierać. Najlepiej jest bowiem kolor plecaka czy torby dopasować do butów lub paska. Tak, by wszystko stanowiło spójną całość.

Ta zasada tyczy się też zresztą toreb ze skóry eleganckiej. Teczka ze skóry czy męska torba powinna być kolorystycznie zbliżona do noszonych na co dzień butów. Wówczas prezentuje się o wiele lepiej! A my dajemy się poznać się, jako dbający o każdy elementy stylizacji mężczyźni.

Dodaj komentarz