Odkrywamy tajemnice płaszczy dwurzędowych. Jakie warto kupić?

Płaszcze męskie nigdy nie przestaną być modne i praktyczne – niezależnie od pory roku. Idealnym przykładem jest męski płaszcz dwurzędowy Alvaro, który łączy w sobie wszystkie najważniejsze cechy płaszcza: styl, uniwersalność, elegancję oraz wysoką jakość. Podpowiadamy w jaki sposób wybrać idealny płaszcz dwurzędowy.

Co warto wiedzieć o płaszczach dwurzędowych?

Na początek kilka faktów na temat płaszcza dwurzędowego:

  • nie jest on polecany Panom o pełniejszych kształtach – szerokie rozstawienie guzików może optycznie powiększać,
  • najpopularniejszym kolorem wśród płaszczy dwurzędowych jest czerń, granat, brąz, bordo, grafit oraz beż,
  • płaszcze dwurzędowe najczęściej wykonane są z wełny, bawełny lub poliestru,
  • podszewka płaszcza może występować w kontrastowym kolorze,
  • posiada ozdobne guziki w dwóch rzędach o różnych kolorach i tworzone z różnych materiałów, często sygnowane daną marką,
  • niektóre modele dwurzędowych płaszczy posiada na kołnierzu dodatkowe zapięcie, które chroni przed nieprzyjemnymi powiewami wiatru, opadami deszczu czy śniegu,
  • posiada po bokach praktyczne kieszenie,
  • na mankietach posiadają eleganckie, ozdobne zapięcia,
  • płaszcze dwurzędowe posiadają rozcięcie z tyłu, dzięki czemu stają się praktyczne np. przy wsiadaniu do samochodu

Dwurzędowe płaszcze w wersji eleganckiej

Eleganckie płaszcze muszą charakteryzować się wysoką jakością wykonania. W skład tego wchodzi jakość materiału, obszycia, jakość szwów oraz ogólne wykończenie. Popularnymi płaszczami dwurzędowymi są: bosmanka, trencz (niektóre modele), dyplomatka dwurzędowa oraz charakterystyczny i surowy płaszcz wojskowy. Najlepiej w kolorach czerni, bordo, zieleni lub brązu. Dla Panów z dodatkowymi kilogramami w ogóle nie polecamy płaszczy dwurzędowych. Jednak jeśli któryś się uprze – to radzimy wybierać ciemne kolory płaszcza – czerń lub granat. Jasne kolory mogą dodatkowo pogrubiać.

Płaszcze dwurzędowe casualowe

Nie ma nic przyjemniejszego, kiedy możemy połączyć w jednej rzeczy kilka zalet jednocześnie. Tak właśnie jest z płaszczem dwurzędowym na co dzień. Odrobina elegancji, odrobina nonszalancji, odrobina mieszanki stylów oraz maksymalna wygoda! Pod płaszcz dwurzędowy swobodnie można założyć kardigan, bluzę z kapturem lub elegancką koszulę. Na co dzień polecamy takie płaszcze jak trencz, bosmanka czy dyplomatka – zwłaszcza w kolorze bordowym, czarnym, grafitowym. Łatwo łączyć je ze sportowymi butami, jak i bardziej eleganckimi.

Dodaj komentarz