Niespodziewanie piękne miasto

Odessa to niespodziewanie piękne miasto. Wielu turystów przyznaje, że przyjeżdżając do tego miejsca spodziewali się czegoś zupełnie innego. Czego? Chyba sami tak dokładnie nie wiedzą. Można jednak śmiało powiedzieć, że to ukraińskie, portowe miasto leżące nad Morzem Czarnym zachwyca swoim pięknym, fantastycznym klimatem – tutaj można znaleźć wiele wspaniałych zabytków i atrakcji. Jeżeli ktoś kocha podróżowanie, to jest to jedno z obowiązkowych miejsc do zobaczenia.

Ciężko powiedzieć od czego tak naprawdę zacząć zwiedzanie, ponieważ jest tego dużo. Warto przyjechać do Odessy na weekend, aby mieć pewność, że wszystko zdąży się dokładnie zobaczyć. Zaczynamy zwiedzanie! Oto Sobór Przemienienia Pańskiego – najwspanialszy kościół prawosławny w tym mieście. I jednocześnie największy, gdzie za jednym zamachem zmieścić się może aż 9 tysięcy osób. Cudowna architektura na zewnątrz i wewnątrz budynku zachwyci nie jednego turystę. Warto również przekonać się, że dookoła tej świątyni panuje wspaniała atmosfera serdeczności i uprzejmości. Muzeum archeologiczne to jedno z ważniejszych miejsc, jeżeli ktoś lubi zachwycać się artefaktami z poprzednich lat.

Tutaj znaleźć można wiele pamiątek z lat poprzednich, które ściśle związane są z Morzem Czarnym. Stadion Czornomorca Odessa pokocha każdy fan piłki nożnej. Zachwyca swoją wspaniałą budową. Wiele osób przyznaje, że całość z zewnątrz wygląda jak hotel. To jedyny taki stadion, gdzie na jego trybunach można pić alkohol. Każdy prawdziwy, ukraiński fan piłki nożnej doskonale wie, że narodową przekąską podczas meczu jest…słonecznik do skubania. Ulica Dieribasowska zaprasza wszystkich na chwilowy odpoczynek po tak długim zwiedzaniu. Na tej ulicy można napić się najlepszych, ukraińskich win, jak również spróbować wielu smakowitych potraw, związanych z kuchnią regionalną i nie tylko.

Jakie jeszcze zabytki i atrakcje odkryje przed nami wycieczka do Odessy? Warto przekonać się o tym osobiście. Wspaniała wielokulturowość i mnogość najpiękniejszych zabytków sprawi, że każdy turysta po wyjeździe z tego miasta wywiezie ze sobą piękne wspomnienia i pamiątki.

Dodaj komentarz