Na czym polega kurs z masażu kobido?

kurs masaż kobido

Dużym powodzeniem wśród osób pragnących zadbać o swoje samopoczucie cieszą się różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej. Równie popularna jest również ich alternatywa, czyli najróżniejsze masaże. Aby jednak zabiegi i masaże były wykonywane na najwyższym poziomie, musi je przeprowadzić lekarz, kosmetolog lub masażysta, który odbył odpowiednie szkolenia. Jednym z często wybieranych masaży jest masaż kobido. Na czym polega, kto powinien się na niego zdecydować i jak wyglądają kursy pozwalające na jego właściwe wykonywanie?

Na czym polega masaż kobido?

Masaż kobido często bywa nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Nie dzieje się tak bez powodu, ponieważ skóra poddana zabiegowi jest mocniejsza i bardziej odżywiona. Toksyny w niej zawarte zostają uwolnione, a masowana osoba czuje się odprężona i zrelaksowana. Na masaż kobido składają się etapy tj.: demakijaż, masaż relaksujący, drenaż limfatyczny, lifting twarzy i akupresura. Równie ważny jest masaż karku, który sprawia, że poprawia się krążenie krwi w skórze twarzy. To z kolei pozwala na jej regenerację. Masaż kobido głównie wykonywany jest na twarzy, ale może także obejmować dekolt lub szyję.

Dla kogo jest masaż kobido?

Osoby, które decydują się na szkolenia z medycyny estetycznej wiedzą, że masaż kobido wybierają ci, którzy pragną wyglądać świeżo i młodo, ale nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom kosmetycznym. Mogą oni pozbyć się stresu, zrelaksować, a także wyeliminować napięcia mięśniowe w okolicy karku, szyi i głowy. Przeciwwskazaniami do tego zabiegu są: rany i otarcia, temperatura, stany zapalne skóry oraz nie leczone nadciśnienie tętnicze.

Jak wyglądają kursy z masażu kobido?

Osoby odbywające kurs masaż kobido dowiadują się na nim, jakie są jego cele oraz wskazania i przeciwwskazania do jego wykonania. Poznają miejsca i techniki tego masażu oraz uzyskują informacje, jak dobrać je do potrzeb konkretnego klienta. Tak uzyskana wiedza pozwala na odpowiednie zaplanowanie i prawidłowe wykonanie masażu kobido.


Podsumowanie
Kursy z masażu kobido są szkoleniami, na które chętnie decydują się masażyści oraz właściciele salonów kosmetycznych, SPA czy nawet klinik medycyny estetycznej. Po ich ukończeniu mają oni kwalifikacje pozwalające na wykonywanie masażu kobido na najwyższym poziomie – odprężającego, zapewniającego efekt liftingu twarzy i skutecznie likwidującego napięcia mięśniowe. Osoby wykonujące masaż kobido często decydują się również na szkolenia z mezoterapii igłowej.

Dodaj komentarz