Jakie środki na przeziębienie powinniśmy wybrać?

Co na przeziębienie?

W razie przeziębienia wiele osób zastanawia się jaki wybrać dla siebie lek? W aptece mamy dostępnych wiele leków, które reklamowane są niczym magiczny środek na wszelkie dręczące nas objawy. Powinniśmy dokładnie zorientować się co w składzie mają tabletki na przeziębienie oraz czym się od siebie różnią?

Na pewno bóle mięśniowe, gorączka, kaszel czy też katar to objawy, które świadczą o grypie czy też przeziębieniu. W celu zmniejszenia objawów nieprzyjemnych od razu kierujemy się do apteki, gdzie mamy zamiar zaopatrzyć się w mieszanki leków, które są polecane w chorobie. Preparaty na przeziębienie są dostępne najczęściej w saszetkach czy też w tabletkach.

Analiza środków na przeziębienie

Gdybyśmy mieli troszkę czasu i przeanalizowali sobie środki na przeziębienie, które są dostępne na rynku, to okazałoby się z pewnością, że dużą część tych produktów zawiera bardzo podobne lecznicze substancje. Wydawać by się mogło to na pierwszy rzut oka dobre, ale niestety takowe nie jest. Stwarza bowiem spore ryzyko powielenia dosyć łatwej tych samych substancji w kuracji przy naszej chorobie. Czasami łatwo jest o przedawkowanie chociażby paracetamolu.

Czym jest paracetamol?

Paracetamol jest chyba znany każdemu z nas. To on właśnie jest zawarty w większości leków, które są stosowane w celu zmniejszenia samych objawów przeziębienia. Substancja ta działa przeciwgorączkowo jak i także przeciwbólowo. Musimy mieć także świadomość, że paracetamol nie działa w żadnym wypadku przeciwzapalnie. Lek ten na szczęście jest dosyć łagodny dla naszego żołądka. Jednak stosowanie jego może powodować rzadko między innymi zaburzenia jelitowe oraz żołądkowe, uszkodzenia etek, zmiany w samym obrazie krwi czy też prowadzić do niewydolności wątroby. Warto zatem pamiętać, aby podczas stosowania leków właśnie z paracetamolem unikać spożywania alkoholu. Dlaczego jest to takie ważne? Chodzi o to, że takowe połączenie może zwiększyć toksyczne działanie leku właśnie na komórki naszej wątroby. Może to prowadzić do niewydolności wątroby, a w niektórych przypadkach nawet zgonu.

Zatem gdy zażywamy środki na przeziębienie, to powinniśmy robić to z „głową” i zawsze czytać dokładnie ulotkę.

Dodaj komentarz