Jakie są zalety stosowania diety ketogenicznej?

dietetyk

Dieta ketogeniczna cieszy się szczególnym powodzeniem wśród osób myślących o efektywnym odchudzaniu, ale też nie chcących rezygnować ze spożywania potraw zawierających tłuszcze. Wbrew pozorom takie połączenie nie tylko jest możliwe, ale także potrafi dać wymierne rezultaty. Dieta ketogeniczna jest modelem odżywiania, w którym tłuszcze stanowią główne źródło energii – aż 80-90%. Reszta składników – 10-20%, to węglowodany i białka. Taki sposób odżywiania ma na celu wywołanie stanu ketozy bezpośrednio prowadzącego do spalania zbędnych ilości tłuszczu z organizmu. Inne informacje o diecie ketogenicznej można znaleźć na stronie https://dietetyk.edu.pl. Jakie jednak może mieć ona zalety i co sprawia, że warto ją stosować?

Dieta ketogeniczna dobrze wpływa na zdrowie

Stosowanie diety ketogenicznej nie tylko zapewnia efektywne odchudzanie. To także sprawdzony sposób na poprawienie swojego stanu zdrowia. Poprawa parametrów lipidowych pozwala bowiem na uniknięcie wielu chorób sercowo-naczyniowych i migren. Stosowanie diety ketogenicznej jest także przydatne w walce z rakiem mózgu, chorobą Alzheimera oraz padaczką lekooporną u dzieci i dorosłych. Ten sposób odżywiania powinny rozważyć również osoby zmagające się z cukrzycą typu 1. Pozwala on na zmniejszenie dawek insuliny bazowej i doposiłkowej. W jeszcze lepszej sytuacji są chorzy na cukrzycę typu 2 – mają oni duże szanse na zmniejszenie dawek leków lub, po jakimś czasie, ich odstawienie. Dieta ketogeniczna to zatem dobra recepta na zdrowie i dłuższe życie.

Dieta ketogeniczna umożliwia skuteczne odchudzanie

Większość osób planujących rozpoczęcie stosowania diety ketogenicznej myśli o jednej z jej głównych zalet – wspomaganiu odchudzania. Często zdajemy sobie bowiem sprawę, że otyłość wynika ze zwiększonego uczucia łaknienia, które przekłada się na ciągłe objadanie się. Stan ketozy powoduje, że przestajemy być głodni przez cały czas i nie mamy niepochamowanego apetytu. Dzieje się tak, gdyż taki sposób odżywiania gwarantuje zmniejszenie poziomu greliny – hormonu głodu i ogranicza chęć jedzenia słodyczy. Nie tylko zahamowany zostaje nadmierny apetyt, ale także wzrasta spalanie tłuszczu oraz obniża się poziom insuliny, cholesterolu i trójglicerydów.

Podsumowanie

Dieta ketogeniczna pozwala na poprawę stanu zdrowia, skuteczne odchudzanie i utrzymanie właściwej wagi. Jest także korzystna dla osób prowadzących aktywny tryb życia i sportowców. Te zalety sprawiają, że zyskuje coraz więcej zwolenników wśród ludzi w różnym wieku, a także o zróżnicowanej kondycji fizycznej.

Dodaj komentarz