Jaka powinna być poduszka ortopedyczna

Czy kiedykolwiek budzisz się rano z bólem pleców lub szyi? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, prawdopodobnie używasz niewłaściwego typu poduszki. Słabe wyrównanie kręgosłupa i pozycjonowanie podczas snu może spowodować niepotrzebny nacisk na szyje i kręgosłup, powodując ból i dyskomfort. Korzystanie z poduszki ortopedycznej może jednak zapobiec temu dając Ci świetny sen!

Po co Ci poduszka ortopedyczna?

Średnio jedną trzecią życia spędzamy śpiąc, więc wybór odpowiedniej poduszki jest niezbędny. Dobry sen odmładza ciało oraz odnawia pokłady energii, pozostawiając Cię gotowym do zmierzenia się z nadchodzącym dniem.

Podczas gdy tradycyjne poduszki są zbyt miękkie, aby oferować dużo wsparcia strukturalnego, jędrne poduszki ortopedyczne nie tylko oferują wsparcie, ale także zachowanie konturu ciała, zmniejszają ciśnienie i zwiększają krążenie krwi, aby wspomóc spokojny sen. Używane prawidłowo poduszki ortopedyczne  mogą  pomóc złagodzić punkty ucisku na wrażliwe obszary ciała, aby znacznie złagodzić ból i dyskomfort.

Jakiej poduszki potrzebujesz?

Każdy ma swoje osobiste preferencje, jeśli chodzi o komfort. Podczas gdy niektórzy ludzie nadal wybierają tradycyjny typ poduszki, inni preferują opcję pianki ortopedycznej lub pianki z pamięcią. Rzeczywiście, większość poduszek ortopedycznych dostępnych obecnie na rynku jest wykonana z pianki z pamięcią dzięki swoim unikalnym właściwościom. Poduszki z pianki z pamięcią pochłaniają ciepło ciała i dopasowują się do naszego unikalnego kształtu ciała podczas snu. Po dostosowaniu pozycji pianka dostosowuje się do tej nowej pozycji, zapewniając doskonałe dopasowanie, komfort i wsparcie.

Na rynku dostępnych jest kilka różnych typów poduszek ortopedycznych i szyjnych w różnych kształtach i rozmiarach. Ważne jest, abyś wybrał odpowiednią dla siebie, aby upewnić się, że kręgosłup jest prawidłowo ustawiony podczas snu, co zapobiegnie niepożądanym bólom i dolegliwościom. Jeśli poduszka jest zbyt wysoka lub zbyt twarda, nie pozwoli Twojemu ciału w pełni zrelaksować się podczas snu. Podobnie poduszka, która jest zbyt płaska, obciąży dodatkowo szyję.

Dodaj komentarz