Jak zrobić abażur do lampy wiszącej?

Nowe życie dla starej lampy.

Wielu z nas posiada w domu już długo używane lampy wiszące. Z upływem lat ich klosze się zużywają i bardziej odstraszają, aniżeli są dekoracją lub ozdobą. W takiej sytuacji można oczywiście kupić nową lampę, jednak wydawanie dużej ilości pieniędzy często mija się z celem. Sama lampa jest bardziej wytrzymała, przez co wystarczy wymienić sam abażur. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że można to zrobić w zaciszu własnego domu z materiałów powszechnie używanych.

Prosty proces, oszałamiający efekt.

Do wykonania nowego klosza do lampy wiszącej potrzebna będzie oczywiście stara lampa z abażurem. Do tego kawałek ładnego materiału, taśmy ozdobne, pistolet do gorącego kleju, nożyczki, spraye i kleje w sprayu oraz chwila wolnego czasu. Początkowym etapem jest rozebranie abażuru od lampy oraz odklejenie z niego materiału. Należy go delikatnie rozklejać, aby oddzielić elementy metalowe od plastikowych uważając aby ich nie zdeformować. Następnie odklejamy materiał, który jest na kloszu. Zwykle jest to jakieś tworzywo sztuczne. Abażur, który został już rozebrany może zostać wycięty. Wystarczy przeciąć go w jednym miejscu nadając odpowiedni kształt, a następnie nakleić na niego wcześniej przygotowany materiał. Po tym procesie zwijamy go znów w kształt ściętego stożka oraz stawiamy i kleimy przy pomocy metalowych elementów i gorącego kleju. Następnie pozostało jedynie ozdobić abażur wedle uznania i umieścić go na lampie.


Zakończenie.Prostota tego procesu sprawia, że każdy może z niego skorzystać i tchnąć nowe życie w starą lampę. Proces jest dziecinnie łatwy, a efekty są niezwykle kuszące i warte poświęcenia chwili czasu i cierpliwości. W dodatku większość potrzebnych rzeczy każdy znajdzie w swoim domu. W przypadku braku jakichkolwiek materiałów warto skorzystać z bogatej oferty sklepu internetowego https://edisonlighting.pl/, który posiada bardzo bogatą ofertę. Można tam znaleźć wszystkie potrzebne materiały i elementy do majsterkowania na przykład w celu utworzenia nowego klosza.

Dodaj komentarz