Jak zabezpieczyć się przed słońcem?

Piękna pogoda, wiele słońca, piasek, plaża to marzenia niejednej osoby w wakacyjnym czasie. Kiedy pojawiają się słoneczne dni od razu mamy więcej energii i częściej przebywamy na powietrzu. Słońce to źródło energii dla nas, ale również niezbędny czynnik w tworzeniu witaminy D3. Jest również doskonałym antydepresantem i wspomaga układ odpornościowy. Niestety długotrwałe przebywanie na słońcu bez odpowiedniego zabezpieczenia może prowadzić do poparzeń, powstawania przebarwień, szybszego starzenia się skóry, ale również groźniejszych chorób w postaci nowotworów, jakim jest czerniak. Właśnie dlatego niezmiernie ważne jest dbanie o swoje bezpieczeństwo podczas przebywania na słońcu.

Sprawdzone i nowoczesne metody ochrony przed promieniowaniem UV.

Przestrzeganie podstawowych zasad z pewnością pomoże nam w ochronie przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Są to: unikanie ekspozycji na słońce w godzinach jego największej aktywności, noszenie przewiewnych ubrań, zakładanie nakryć głowy, używanie kremów z filtrem na nieosłoniętą skórę, wyrobienie sobie nawyku picia wody, noszenie okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV. Obecnie najskuteczniejszą ochroną przed promieniami UV jest stosowanie specjalnych ubrań. Dowiedziono, że standardowe ubrania nie chronią w pełni przed promieniowaniem, gdyż promienie UV przedostają się na skórę, a potem w głąb penetrując tkanki. Nowoczesne rozwiązanie skupiło się na tym, żeby ubrania w pełni chroniły przed promieniowanie. Właśnie dlatego powstały ubrania UV. Dzięki gęstemu utkaniu włókien i dodatku do nich dwutlenku tytanu ubrania te odbijają promienie słoneczne. Posiadają one również nanocząsteczki, które z kolei pochłaniają promienie słoneczne. Struktura tkaniny pozwala na łatwe utrzymanie jej w czystości, a kolejne prania nie pozbawiają jej właściwości. Dzięki czemu jest skuteczna, bezpieczna i łatwa w użytkowaniu. Korzystanie z ubrań UV w znacznym stopniu ogranicza również konieczność stosowania kremów z filtrem. Jest on wtedy tylko potrzebny na nieosłonięte części ciała, a najczęściej jest to wtedy twarz. Myślę, że z czasem każde ubranie zakładane w lecie będzie posiadało powyższe właściwości. Już teraz trudno odróżnić zwykle ubrania od tych UV, a poza tym są one wygodne i modne, więc z łatwością wybierzemy coś dla siebie. Warto zainwestować w ubrania tego rodzaju, szczególnie, że naukowo dowiedziono ich skuteczność, a poza tym jest to przyszłość naszej ochrony, a ich używanie nie wiąże się zupełnie z dodatkowym wysiłkiem. Po prostu je zakładamy i już, nie musimy pamiętać o nakładaniu kolejnej warstwy co dwie godziny, jak to jest w przypadku preparatów na skórę z filtrem. Jest to bardzo nowoczesny i skuteczny sposób ochrony przed negatywnym wpływem słońca.

Dla kogo ubrania UV?

Nie bez znaczenia jest fakt, że ubrania UV tworzone są dla wszystkich, począwszy od najmłodszych, poprzez nastolatków, osoby dorosłe, aż do starszych. Oznacza to, że ochrona prze szkodliwym wpływem jest bardzo ważna na każdym etapie życia. I właśnie dlatego oferta ubrań UV jest tak bogata. Znajdziemy tutaj zarówno stroje kąpielowe, koszulki, spodenki, sukienki, kapelusze, a nawet okulary. Wszystko z myślą o naszym bezpieczeństwie i wygodzie. Dzięki temu nie tylko będziemy czuć się komfortowo, ale bezpiecznie możemy korzystać z wakacyjnej pogody i beztroskiego czasu urlopu.

Podsumowanie

Jak widać najskuteczniejszą, udowodnioną metodą ochrony przed słońcem są ubrania uv. Warto mieć je w swojej szafie nie tylko w czasie urlopu, ale również podczas codziennych aktywności, takich jak spacer, jazda na rowerze, czy bieganie. Dzięki temu nasz skóra jest bezpieczna i możemy cieszyć się dobroczynnym wpływem słońca na nasz organizm.

Dodaj komentarz