Jak wybrać spinki do mankietów?

Spinki do mankietów są stylowymi dodatkami do wielu męskich stylizacji. Na ich noszenie decydują się mężczyźni pragnący wyglądać wyjątkowo i elegancko. Spinki są dobierane nie tylko do konkretnego stroju, ale także określonej okazji. Warto więc wiedzieć, kiedy można je założyć oraz jak dobrać je do reszty ubioru pod względem wzoru i koloru. Zawsze jednak warto zadbać o to, by były widoczne – dlatego mankiet musi wystawać na około 2 cm spod męskiej marynarki. Ponadto spinki do mankietów muszą współgrać nie tylko z koszulą, garniturem i marynarką, ale także dodatkami – paskiem do spodni, krawatem, zegarkiem, obrączką, bransoletą, itp.

Jak dobierać spinki do mankietów?

Najczęściej spotykane spinki do mankietów mają kolor srebrny i złoty. Złote spinki dobrze pasują do koszul w ciepłych barwach, a srebrne sprawdzają się jako uzupełnienie strojów w odcieniach zimnych lub neutralnych. Na rynku dostępne są również spinki wysadzane szlachetnymi kamieniami. Taki wybór jest jednak drogi i dość ekstrawagancki. Dużym powodzeniem cieszą się jednak tematyczne spinki do mankietów w różnorodnych kolorach. Wówczas należy zadbać o to, by wybrany dodatek kolorystycznie pasował do innego elementu garderoby.


Kiedy można nosić spinki do mankietów?
Spinki do mankietów noszone są zwykle podczas szczególnych okazji, a także dopasowywane do eleganckich koszul, garniturów, smokingów i fraków. Zwykle taki strój do wybór na ważne spotkanie biznesowe, oficjalną kolację, ślub, wesele czy inną wyjątkową uroczystość. Z kolei tematyczne spinki do mankietów są ciekawym dodatkiem do stroju na mniej formalne okazje – wieczór kawalerski, zabawę sylwestrową lub imprezę tematyczną. Tu wybór dodatków zależy od rodzaju uroczystości oraz wyobraźni i gustu mężczyzny.

Kiedy trzeba zakładać spinki do mankietów?

O ile Modini.pl – spinki do mankietów nie są koniecznym dodatkiem do garniturów, to mężczyźni ubierający fraki i smokingi muszą je nosić. Na ich wybór powinni się także zdecydować właściciele eleganckich, dwurzędowych garniturów. Takie dodatki doskonale współgrają z elegancką i stylową garderobą podkreślającą ważne okazje. Warto przy tym pamiętać, by wybrać do tego celu koszulę z mankietem francuskim lub neapolitańskim oraz odpowiednio długimi rękawami dającymi możliwość odpowiedniego wyeksponowania tej ozdoby. Na spinki do mankietów warto zdecydować się przy wyborze stroju formalnego i eleganckiego lub wtedy, gdy jest on tematycznie dopasowany do rodzaju uroczystości.

Dodaj komentarz