Jak sprowadzić samochód z zagranicy? Postaw na wynajem autolawet

Choć w ostatnich latach liczba aut, które sprowadzamy szczególnie zza zachodniej granicy mocno spadła, nadal wielu kierowców decyduje się na szukanie nowego środka transportu za granicą. Nic w tym dziwnego, auta używane u naszych zachodnich sąsiadów bywają o wiele tańsze niż w naszych polskich komisach. Warto jednak pamiętać, że jeśli decydujemy się na zakup samochodu niesprawnego lub niedopuszczonego do ruchu na polskich drogach, niezbędna może okazać się laweta.

Wynajem autolawet to doskonałe rozwiązanie dla osób, które planują sprowadzić auto zza granicy i chcą mieć pewność, że samochód dojedzie w idealnym stanie. Autolawety górują nad lawetami przede wszystkim stabilnością i bezpieczeństwem poruszania się. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że samochód na lawecie odczepi się od głównego pojazdu – jest to bowiem jeden pojazd. Pomoc drogowa z pewnością przyda się w sytuacji, gdy nie mamy innej możliwości sprowadzenia samochodu, warto jednak dobrze i umiejętnie ją wybierać. Każdy kierowca zna przecież zapewne przypadki, gdy na pomoc drogową trzeba było długo czekać lub nie przyjechała wcale.

Jeśli interesuje nas wynajem autolawet w celu sprowadzenia samochodu zza granicy, trzeba pamiętać, że taka usługa będzie kosztować – tym więcej, im dalej wyślemy lawetę po odebranie naszego auta. Warto też przy wyborze konkretnej firmy sprawdzić, jaka jest jakość jej usług raz w jakich terminach są one realizowane. Gdzie szukać dobrych wypożyczalni? Przede wszystkim warto zajrzeć do sieci, gdzie znajdziemy nie tylko sporo firm, ale również opinii o nich. Wynajem autolawet Wrocław to propozycja dla kierowców, którzy chcą sprowadzić auto do Wrocławia lub okolic. Dzięki temu zapłacą jedynie za wyjazd lawety w obie strony, nie trzeba natomiast będzie dodatkowo płacić za dotarcie lawety do klienta w innym regionie Polski. Zawsze, gdy szukamy pomocy drogowej, warto wybierać te firmy, które znajdują się w najbliższej lokalizacji.

Dodaj komentarz