Jak ocieplić poddasze?

Izolacje natryskowe pianką PUR to popularna forma ocieplania oraz docieplania pomieszczeń. Ma ona wiele zalet, przez co dużo osób decyduje się na jej zakup. W tym artykule skupimy się jednak na właściwościach izolacji natryskowych pianką PUR podczas ocieplania i docieplania.

Ocieplanie pianką PUR

Zacznijmy od tego, że oba rodzaje pianki PUR (zamknięto komórkowa i otwarto komórkowa) nie radzą sobie zbyt dobrze z promieniami UV, przez co piankę trzeba przed nimi chronić. W sytuacji, gdy chcemy przeprowadzić natrysk na elementy zewnętrzne, będziemy musieli zabezpieczyć piankę farbą akrylową, bitumiczną, poliuretanową lub silikonową. Z kolei, jeśli naszym celem jest docieplenie poddasza bez naruszenia w jakikolwiek sposób suchej zabudowy wewnątrz, istnieje opcja demontażu pokrycia i ocieplenia od góry. Decydując się na to rozwiązanie trzeba pamiętać, aby jak najszybciej zamontować pokrycie z powrotem w celu uchronienia piany przed zbyt długim wystawieniem na działanie promieni słonecznych. Jeśli chodzi o rozróżnienie w przypadku rodzajów piany, pianę otwarto komórkową nanosi się między elementy konstrukcji, do którego będą mocowane okładziny. Natomiast piana zamknięto komórkowa jest natryskiwana na suche podłoże

Docieplanie pianką PUR

Jako że pianka PUR wyróżnia się swoją niewielką wagą i dobrą przyczepnością, można wykorzystać ją przy starych izolacjach lub warstwach wykończeniowych. Z tego właśnie względu śmiało można stosować ją przy docieplaniu i termomodernizacji budynków. Silne rozprężanie piany powoduje, że może posłużyć ona do docieplania ścian trójwarstwowych. Piana PUR sprawdza się bardzo dobrze również podczas ocieplania strychów czy przestrzeni wentylowanych w stropodachach. W tak trudnych do ułożenia miejscach pianka PUR sprawdza się idealnie z tego względu, że niemalże sama jest w stanie dostać się w każde zakamarki. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy piana rzeczywiście wypełniła całą przestrzeń, możemy zawsze przeprowadzić w tym celu badanie kamerą termowizyjną. Ocieplanie pianką Wrocław to coraz popularniejszy sposób ocieplenia poddasza. Więcej ciekawych informacji w kolejnych postach.

Dodaj komentarz