Gdzie kupić kawaii ubrania?

Kultura przede wszystkim. Ciekawe określenie prawda? Ale czy jesteś świadom. Że kultura jest różna w zależności od tego, w jakim kraju akurat się znajdujemy. Np. w Polsce kultura jest dość obosieczna. Z jednej strony masz masę ludzi, którzy patrzą tylko na czubek swojego nosa, nie dbając o innych, a z drugiej masz tradycję i to co zgodnie z nią powinieneś robić. Na przekór w takiej Japonii jest całkowicie odmienne podejście. Tzn. szanuj innych i dbaj o tradycję. Ba – nawet tam znajdziemy elementy, które są na tyle ciekawe, że stopniowo je wciągamy do swojej kultury. Jednym z nich jest pojęcie kawaii . Wydaje się to śmieszne, ale jakby nie patrzeć wyraża ono całkowicie odmienne podejście do tego, z jakim mamy styczność w naszej codzienności. Stąd też nic dziwnego, że stało się aż tak popularne i aż tak bardzo słowo kawaii wnikło w naszą kulturę? Nie wierzysz? To odpal dowolny filmik na YouTube ze śmiesznymi gifami, czy też pooglądaj memy, a na pewno natkniesz się na nie. Żeby było śmieszniej bardzo często osoby, które je używają, nawet nie wiedzą do końca co oznacza, ani w żaden sposób nie oglądały, czy też nawet nie zbliżały się do Anime, bądź Mangi. Dlatego zacznijmy od samego początku.

Kawaii – słowo o wielu znaczeniach

Kawaii odnosi się do przymiotnika z języka japońskiego będącego odpowiednikiem słów uroczy czarujący śliczny i słodki. Musimy być świadomi, że język japoński to język pełen emocji i tak też słowa bardzo często przekładają się na owe wrażenia. W efekcie kawaii to swego rodzaju nurt postrzegania świata przez pryzmat uroku i dość subiektywnego patrzenia na to, że wszystko jest cudowny i wspaniałe. Ma to swoje wady i zalety Niemniej jednak jeżeli i ty patrzysz w ten sposób na świat to jest pewne miejsce, które powinieneś odwiedzić, aby faktycznie się zachwycić i móc powiedzieć KAWAII. 

Sklep z gadżetami kawaii

Mowa jest tutaj o sklepie Teetres na której znajdziesz wszystko to, co można określić jako Kawaii. Innymi słowy jest to idealne miejsce dla każdego, kto nazywa się fanem anime lub mangii. Nie masz własnej bluzy w stylu mira nikki? A może chcesz kupić koszulkę z Erenem z shingeki no kyojin, to trafiłeś w idealne miejsce. Strona posiada bardzo bogate i rozbudowane zaplecze podzielone na kategorie, dzięki którym będziesz mógł czy też mogła do woli wybierać w różnego rodzaju koszulkach, akcesoriach, ubraniach, portfelach, czy też innych drobnostkach, które powinny znaleźć się w twoim otoczeniu. Sprawdź sam, a na bank się nie rozczarujesz. 

Dodaj komentarz