Depilacja laserowa – na czym polega i czy warto się na nią zdecydować?

W ostatnich latach, szczególną popularność zyskała depilacja laserowa, która zdecydowanie wypiera klasyczne sposoby usuwania włosków za pomocą wosku bądź jednorazowej maszynki. Niezawodność, efektywność i trwałość, to główne plusy skorzystania z tej formy depilacji. Czy warto się jednak na nią zdecydować?

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Każda kobieta marzy o gładkiej skórze pozbawionej jakiegokolwiek owłosienia. Depilacja laserowa Katowice usunie około 95% niechcianych włosków i to na stałe, po zaledwie kilku zabiegach. Dla porównania, depilacja woskiem, jak i za pomocą maszynki, nie jest w stanie pozbyć się definitywnie włosków, a dodatkowo jest bardzo czasochłonna.

Dla kogo przeznaczona jest depilacja? Dla każdego, kto pragnie usunąć włoski z dowolnych części ciała, np: z miejsc intymnych, pach, twarzy czy nóg, a w szczególności dla osób, których skóra ulega podrażnieniom, na których skórze pojawiają się stany zapalne oraz które borykają się z problemem wrastających włosków po standardowym depilowaniu.

Sam zabieg depilacji trwa zalewie od 20 do 60 minut, a sugerowana przez specjalistów seria, to od 5 do 10 zabiegów powtarzających się, co 4 – 8 tygodni. Następnie, zaledwie raz do roku należy wykonać zabieg przypominający, dzięki któremu pozbędziemy się pozostałych włosków.

Przeciwwskazania dla depilacji laserowej

Aby móc się poddać depilacji laserowej, trzeba spełniać konkretne wymogi. Jakie są, zatem przeciwwskazania?

  1. Nie można być w ciąży ani karmić piersią.
  2. Co najmniej trzy tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać (również w solarium).
  3. Depilacji nie mogą się poddać osoby chorujące na nowotwory oraz choroby skóry (łuszczyca, bielactwo).
  4. Nie wolno mieć tatuażu w miejscu zabiegowym.
  5. Nie należy stosować leków z retinoidami na pół roku przed zabiegiem, a także kosmetyków z witaminą A i kwasami.
  6. Padaczka.
  7. Nie można być w trakcie leczenia hormonalnego ani nie można zażywać leków i ziół światłouczulających.
  8. Zabieg nie dojdzie do skutku, jeśli w ostatnim czasie wykonano peeling skóry, a także, jeśli skóra jest szczególnie wrażliwa na słońce.

Przebieg depilacji laserowej

Depilacja laserowa polega na uszkadzania mieszka włosowego przy wykorzystaniu lasera. Światło laserowe zostaje wchłonięte przez melaninę znajdującą się we włosie, co prowadzi do uszkodzeń mieszka włosowego i w konsekwencji do zniknięcia włosa. Im ciemniejsze włosy, tym efekty wykonanego zabiegu będą bardziej satysfakcjonujące.

Dodaj komentarz