Awaria samochodu w Niemczech – co robić?

Do Niemiec jeździmy często z różnych powodów. Nasi zachodni sąsiedzi mają wiele sklepów i usług, które nie są jeszcze dostępne u nas, przez ich trzeba się przemieścić by dotrzeć np. do malowniczej Francji. Lubimy też zwiedzać niemieckie miasteczka, a w niektórych z nich nawet pracujemy. Nic więc dziwnego, że ruch na granicy z Niemcami jest duży, szczególnie teraz gdy wybieramy prywatne auto zamiast komunikacji zbiorowej. Im większy ruch, tym większe ryzyko awarii lub kolizji – co zatem zrobić, gdy do niej dojdzie?

Awaria w Niemczech – holowanie czy naprawianie?

Jadąc do Berlina, Drezna, a nawet Hanoweru możemy napotkać na drodze wiele nieprzyjemnych przygód. Nasze auto może odmówić nam posłuszeństwa, możemy przebić oponę, zahaczyć czyjś wóz zmieniając pas, a nawet nie dojechać do celu z powodu braku paliwa. Wszystko to sprawia, że możemy poczuć stres, szczególnie będąc poza granicami kraju i odczuwając barierę językową. Oczywiście może przyjechać po nas niemiecka laweta, jednak jej koszt jest o wiele wyższy niż w Polsce i może przetransportować nasze auto na najbliższego, niemieckiego punktu serwisowego, gdzie jakość wykonywanych usług może pozostawiać wiele do życzenia.

            Stąd też idealnym rozwiązaniem będą za zachodnią granią naszego kraju jest zamówienie pomocy z Polski. Przykładowo pomoc drogowa Świecko wykonuje tego typu usługi na całym terenie Europy i jest dostępna 24 godziny na dobę. Daje nam to niezwykły komfort psychiczny, ponieważ polscy pracownicy firm holowniczych (tych profesjonalnych i zaufanych) doskonale znają przepisy niemieckie, a my nie musimy martwić się o to, że ktoś może nas nie zrozumieć.

Kolizja lub wypadek, które unieruchamiają auto  Szczególnie możemy liczyć na holowanie, gdy nasze auto jest unieruchomione, a my nie chcemy przepłacać. Polska laweta przetransportuje bezpiecznie nasze auto nie tylko do pierwszego polskiego mechanika, ale wszędzie tam, gdzie będziemy tego potrzebowali. Zmniejszy to znacznie nasze koszty – naprawa odbywa się w naszym kraju, a my nie musimy płacić za ewentualne usługi hotelowe, gdy będziemy czekać na sprawny samochód. Często podróżując za granicę, ale nie tylko, warto także wykupić dodatkowe ubezpieczenie Assistance, które gwarantuje pomoc drogową za darmo, w zależności do pakietu. Niektóre z nich oferują w dobrych cenach pełną usługę holowania, a także transportu osób, a nawet zapewnienie noclegu. To niezwykle ważne dla naszego bezpieczeństwa i komfortu psychicznego.

Dodaj komentarz